top of page
EVSİZLİK, KONUT HAKKI, PRO BONO, KALİTES

Pro Bono:

Toplumun iyiliği için

Başta AİHM ve BM İnsan Hakları Komitesi olmak üzere

bölgesel ve evrensel insan hakları organları kararlarına göre

bireylerin sadece maddi imkansızları nedeniyle hukuki yardımdan yararlanamaması

adil yargılanma hakkı ile beraber ayrımcılık yasağını ihlal eder.

Biz de insan hakları savunucuları tarafından kurulmuş bir avukatlık bürosu olarak kendimizi bu konuda sorumlu hissediyoruz ve büromuzun sunduğu hukuki hizmetin imkanlarımızla çerçeveli olarak toplumumuzdaki dezavantajlı bireylere de ulaşmasını hedefliyoruz.

Gerek çalışan sayımız gerekse mevcut iş yükümüz nedeniyle bu hizmetimizi belirleyeceğimiz öncelikli kişi ve konulara hasretmeyi uygun görüyoruz.

İçinde bulunduğumuz 2023 yılı açısından insan hakları organlarınca belirlenmiş standartlara uymayan konutlarda veya sokakta yaşayan bireyler açısından konut hakkı temasını seçmiş bulunmaktayız.

Yaşam alanındaki maddi veya manevi durum nedeniyle fiziki ya da psikolojik olarak kendisini güvende hissetmeyen; yaşam alanında tacize/saldırıya maruz kalan; elektrik, su veya ısınma gibi temel ihtiyaçlarına yaşam alanında erişemeyen; yaşam alanının fiziki durumu özel ihtiyaçlarına uygun olmadığı için mağduriyet yaşayan ve konutu depreme karşı dayanıksız olan kimseler başta olmak üzere, maddi durumu yeterli olmayan ve yaşam alanıyla ilgili hak aramak isteyen bireyler aşağıdaki butona tıklayarak tarafımıza ulaşabilirler.

bottom of page